یک شنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
کتابها و آثار محمدرضا یوسفی

کتابها و آثار محمدرضا یوسفی

خبرگذاری ایبنا : «مادربزرگ این‌جوری» محمدرضا یوسفی در راه است/ داستان‌های «عالیجناب بو» برای نوجوانان

قیمت: 0

توضیحات

???? «مادربزرگ این‌جوری» محمدرضا یوسفی در راه است/ داستان‌های «عالیجناب بو» برای نوجوانان

✅ محمدرضا یوسفی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایبنا درباره جدیدترین آثارش گفت: از جمله کتاب‌های در دست چاپم می‌توانم به «مادربزرگ این‌جوری» اشاره کنم که دربردارنده داستان‌های به‌هم پیوسته درباره یک مادربزرگ است و برای گروه سنی نوجوان نوشته شده و برای چاپ به نشر هوپا تحویل دادم.

✅ این نویسنده پیشکسوت در ادامه بیان کرد: همچنین کتاب «عالیجناب بو» هم رمانی مبتنی بر دیالوگ است که متن گفتاری ندارد و همه عناصر داستان در دیالوگ‌ها نهفته است. این رمان نوجوان را برای چاپ به نشر محراب قلم سپرده‌ام. علاوه بر آن هم اخیراً رمانی برای نوجوانان به انتشارات قدیانی تحویل داده‌ام.

✅ وی همچنین به مجموعه «شاهنامه‌ برای کودکان و نوجوانان» اشاره کرد و افزود: از مجموعه «شاهنامه برای کودکان» تا به‌حال ۵۶ جلد منتشر شده و از مجموعه «شاهنامه برای نوجوانان» تا به‌حال ٣٠ جلد منتشر شده است. و در حال حاضر نیز حدود ۴٠ جلد دیگر از «شاهنامه برای نوجوانان» را نوشتم و الان به کودتای رضاشاه رسیدم. به گفته این نویسنده و پژوهشگر حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در این مجموعه شخصیت‌های شاهنامه با تاریخ ایران، قدم به قدم جلو می‌آیند.

✅ یوسفی درباره تجدید چاپ آثارش نیز گفت: کتاب «من بچه رستم هستم» از سوی انتشارات امیرکبیر (کتاب‌های شکوفه) تجدید چاپ شده است. همچنین کتاب «دوچرخه» از سوی ویژه نشر و «همه جا ستاره بود» از سوی انتشارات مدرسه برای خردسال نیز تجدید چاپ شده است.

✅ محمدرضا یوسفی نویسنده کتاب‌های کودکان و نوجوانان، متولد ١٣٣٢ در همدان است. وی دانش‌آموخته تاریخ است و نخستین کتابش با نام «سال تحویل شد» را در سال ١٣۵٧ منتشر کرد. وی آثار زیادی از ادبیات کهن فارسی را برای کودکان و نوجوانان بازنویسی و باز آفرینی کرده که «افسانه شیر سپیدیال»، «افسانه‌ بلیناس جادوگر» و «افسانه‌ شیرین کارنامه‌ اردشیر بابکان» برخی از آن‌ها هستند. یوسفی که پیش از این برای نگارش کتاب‌های «حسنی به مکتب نمی‌رفت» و «ستاره‌ای به نام غول» برنده دیپلم افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان شده، در فستیوال بین‌المللی ادبی برلین نیز به ‌عنوان نویسنده‌ برگزیده‌ ایرانی حضور داشته است.

???? لینک مطلب در خبرگزاری ایبنا:
https://b2n.ir/059820